top of page

NE YAPIYORUZ?

Zor bir dönemden geçiyorsanız, bir süredir duygusal ve zihinsel rahatsızlıklarla mücadele ediyorsanız İncirli Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezimiz güvenle başvurabileceğiniz bir adres.

Merkezimizde kendinizi rahat hissedeceğiniz ve sorunlarınızı güvenle konuşabileceğiniz bir ortam için her türlü ayrıntıyı özenle gözden geçirdik.

Amacımız danışanlarımızın yaşadıklarını daha iyi anlamalarını kolaylaştırmak, ihtiyaçlarına en uygun tedavi planını geliştirmek ve bunlarla daha iyi başa çıkmalarına yardımcı olmaktır.

Bizler, danışanlarımızın ihtiyaçlarına göre uyarlanmış psikoterapinin farklı biçimlerini sunarak, ihtiyaç duyulduğunda psikoterapiye ek olarak ilaç tedavisiyle güçlendirme yaparak bütüncül yaklaşıyoruz.

Teknolojideki gelişmeler sayesinde, merkezimizde yüz yüze ya da çevrimiçi telepsikiyatri yoluyla hem ilaç yönetimi hem de konuşma terapisi imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin

UZMAN EKİBİMİZ

Size Hizmet İçin Buradayız

f2d4cc93-6dae-4893-b5f2-93a8fc50728b_edited_edited_edited_edited_edited.png

Dr. İbrahim Enis KAYRAN

IMG_8648_Moment1_edited.jpg

Dr. Vahap KARABULUT

Lisans eğitimini Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinde 2002 yılında tamamladı.

Tıp fakültesini bitirdikten sonra pratisyen hekim olarak Mardin il merkezine atandı. Mardin 1. Nolu Sağlık Ocağında ve 112 Acil Komuta Merkezinde çalıştı.

2005 yılında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzmanlık eğitimi için psikiyatri asistanlığına başladı.

2010 yılında psikiyatri uzmanı olarak Dr. Ekrem Tok Adana Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesine atandı.

2011 yılında Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesine tayin oldu. Hastanenin AMATEM, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve diğer biriminde görevler aldı. 2021 yılında başasistan kadrosuna yerleşti. 2022 yılında kendi merkezinde çalışmak üzere hastaneden ayrıldı. 

Başlıca ilgi alanları bağımlılık psikiyatrisi, travma, obsesif kompulsif bozukluk, anksiyete ve duygudurum bozukluklarıdır. Uygulamalarında ön planda EMDR destekli psikoterapi, destekleyici psikoterapi ve bilişsel davranışçı terapileri kullanmaktadır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Isparta, Yalvaç’ da 1973 yılında doğdum, İlköğrenimimi Yalvaç ve Erzincan’da liseyi Ankara Gazi Lisesi’ nde tamamladım. Antalya Akdeniz Üniversitesi’nden Tıp doktoru olarak mezun oldum.

 

Uzmanlık eğitimimi Ankara Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde yaptım, ihtisastaki klinik şefim Doç. Dr. Haluk Özbay ve Gençlik Ünitesi sorumlusu Prof. Dr Sibel Örsel’ den 14-24 yaş arası genç grup danısma ve tedavi, yine şefimiz Prof. Dr. Hakan Turkçapar’ dan “Bilişsel Davranışçı” terapi eğitimi aldım, Prof. Dr. Emine Zinnur Kılıç’ tan Aile Terapisi Eğitimi aldım.

 

Uzmanlık eğitiminden sonra 1 ay süreyle Kanada, Montreal Üniversitesi Psikoloji Araştırma Enstitüsü’nde, Prof. Kieron O’ Connor’dan Obsesif Kompulsif Bozukluk için “Akıl Yürütme Temelli Terapi (IBA ) eğitimi aldım. EMDRIA Türkiye, EMDR süpervizyon eğitimi sürecindeyim.


Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde mecburi hizmetimi tamamladıktan sonra, Fethiye Devlet Hastanesi’nde, Özel Rubi Psikiyatri Merkezi’nde, ardından Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde çalıştım.

 

Son 1.5 yıldır çalışmakta olduğum Büyükçekmece Devlet Hastanesi’nden ayrılarak muayenehanemde çalışmaya başladım.


Evliyim, 2 çocuk babasıyım.

bottom of page